radicaltherapy Radical Therapy

رادیکال تراپی


مشکل شما چیست؟ خیانت، خودارضایی، ازدواج اجباری، طلاق عاطفی، حس بی‌ارزشی، اضطراب، روابط با خانوادۀ همسر یا تربیت فرزند. در همۀ این موارد، ما درگیر یک خشم درونی نسبت به خود یا اطرافیان‌مون هستیم. و برای فرار از همین خشم، دچار این مشکلات شدیم. چطور؟؟؟ برای درک این مطلب، کودکی را در نظر بگیرید که توجه بی‌قید و شرط به او نمی‌شود و فقط در صورتی مورد توجه و تمجید والدین قرار می‌گیرد که مطابق میل آنها رفتار کند. حالا این کودک که از حقوق طبیعی خودش (جلب توجه والدین) محروم شده، مجبور میشه برای جلب نظر پدر و‌ مادر، علائق و استعدادهای ذاتی‌ خودش را سرکوب کنه. در نتیجه درگیر عقده‌های شخصیتی میشه و خشمی پنهان درونش ایجاد میشه.

چرا کودک من لجبازی میکنه و درس نمیخونه؟

نهایتا این کودک که زورش به والدین‌ش نمی‌رسه و از طرفی به اون‌ها احتیاج هم داره، مجبور میشه مسیر این خشم رو به سمت خودش هدایت کنه و به این شکل‌ها به خودش آسیب بزنه: درس نخواندن، لجبازی، پرخاشگری و درگیری، فحش دادن، تنبلی و ... فرد کم کم به این رفتارها عادت می‌کنه و اینها جزیی از وجودش می‌شن و فراموش می‌کنه که به‌خاطر خشمش داشته این رفتارها را می‌کرده. پس در تمام مراحل زندگیش با شکست و بدبیاری مواجه می‌شه و چون دلیلش رو فراموش کرده، اتفاقات ناگوار زندگیش را نسبت می‌ده به بدشانسی، بی‌عدالتی‌، جامعه، خدا،  اطرافیان و ... . و دیگه هیچ وقت نمی‌تونه ریشۀ اصلی مشکل را پیدا کنه. حالا برای کم کردن بار مشکلاتش (که در واقع خودش بوجود آورده) مجبور به استفاده از مسکن‌های مثبت و منفی می‌شه: ورزش، خواب زیاد، پرخوری، فضای مجازی، فیلم، کتاب، کار زیاد، روابط عاطفی/ اجتماعی/ جنسی، تنهایی، تفریح، دورهمی، خرید و ... . اما از یک‌جایی به بعد حجم فشارهای ذهنی و اتفاقات منفی بیرونی، آن‌قدر شدید می‌شه که دیگه هیچ مسکنی جوابگو نیست، پس مجبور می‌شه به درمانگر مراجعه کنه و این می‌شه نقطۀ عطف زندگیش.

تخلیه خشم های ضمیرناخودآگاه

از اونجایی که ریشۀ مشکل فرد، خشم از خود و در واقع خشم از والدین هست، یکی از سریع‌ترین و ماندگارترین روش‌ها، تغییر خاطرات تلخ دوران کودکی در ضمیرناخودآگاه فرد است.

تکنیک تعویض والدین در ضمیرناخودآگاه

تغییر کل خاطرات دوران کودکی با تکنیک تعویض والدین (New Parents) بدین شکل که ضمیرناخودآگاه فرد، بعد از جلسه قبول می‌کنه که در کودکی، والدینی داشته که بسیار دوستش داشته‌اند، ازش حمایت کرده‌اند. اجازه داده‌اند کارهای مورد علاقه‌اش را انجام بده، در کودکی آزادی کامل داشته، به خاطر خودش دوستش داشته‌اند، نه به خاطر کارهایی که انجام می‌داده، حس مهم، زیبا و باارزش بودن رو بهش انتقال داده‌ن. و چون در ذهن‌ش دارای خانوادۀ حمایت‌گری شده، لزومی نداره مستقیمأ به خاطرات تلخ و آزاردهنده کودکی‌ش رجوع کنه، پس جلسه‌ای توأم با حس آرامش رو تجربه خواهد کرد. از آنجایی که ضمیر ناخودآگاه، تفاوت بین تصاویر واقعی و غیر واقعی رو درک نمی‌کنه، همه تصاویر جدید را باور و جایگزین خاطرات تلخ قبلی می‌کنه، گرچه که خود  شخص متوجه هست که اینگونه نبوده» و از اونجایی که کنترل رفتارهای ما و تولید هورمون‌های مختلف تحت کنترل ضمیر ناخودآگاه ماست، پس تغییر اساسی درون احساسات و رفتار ما به صورت خود به خودی و بلافاصله ایجاد می‌شه. با هر جلسه رادیکال تراپی، قسمتی از احساسات سرکوب شدۀ ما آزاد میشه و حس رهایی و شادی بیشتری را تجربه می‌کنیم، پس تعداد جلسات درمانی لازم برای هر شخص، به حجم آسیب‌های دوران کودکی برمی‌گرده. و همین طور به انتظاری که از درمان، در ذهن او وجود داره .

فراموشی خاطرات تلخ دوران کودکی بدون هیپنوتیزم

برای تغییر خاطرات در ضمیرناخودآگاه، نیازی به هیپنوتیزم یا به خلسه بردن فرد نداریم، بلکه این کار صرفأ با مهارت و نفوذ کلام رادیکال تراپیست، از طریق صحبت کردن انجام می‌شه. جلسات تلفنی (تماس صوتی واتس آپ)برگزار میشه. و همۀ مراحل درمان در طی جلسه اتفاق می‌افته و فرد نیازی به انجام تمرین یا کاری خاص، بعد از جلسه نداره.

موضوعات مرتبط رفتارهای اشتباه بعد از خیانت
درک شدن در روابط عاطفی
تربیت صحیح کودک
آسیب خوردن ما از تولد تا بزرگسالی
خوش‌بینی، بدبینی
خاطرات نابودکنندۀ روابط عاطفی
ریشه یابی استرس و اضطراب‌های بی‌دلیل


نظرات
نظر شما حذف شد


افسانه :

نیاز دارم با نحوه کار رادیکال تراپ بیشتر آشنا بشوم. موضوع به نظرم جالب رسید. چون همه ما چنین تصویرهایی در ذهن مون داریم. هم از کودکی هم بزرگسالی. این روش چطور انجام میشه؟ امکان داره بیشتر توضیح بدهید.

علی زارع :

لطفاً ویدئوی رادیکال تراپی رو ببینید. در این روش به فرد کمک میشه تا احساسات منفی جمع شده در ضمیرناخودآگاه‌ش رو تخلیه کنه و سپس بتونه تصاویر جدیدی رو جایگزین تصاویر قبلی کنه. حالا هر زمان ذهن بخواد به منابع خاطراتی قبلی‌ش مراجعه کنه، از تصاویر جدید استفاده می‌کنه و احساسات خوبی رو برای ما بوجود میاره

09906864268فرناز :

با مشاهده ویدئو میخام در جلسات تراپی شرکت کنم کلی خاطرات بد کودکی و نو جوانی در ذهنم مونده میخام همه رو پاک کنم

علی زارع :

سلام فرناز بانو بسیار عالی در حقیقت ما خاطرات رو حذف نمیکنیم بلکه خاطرات رو تغییر میدیم. یعنی شکل خاطرات در ذهن ما به نحوی تغییر میکنن که ما دوست داشتیم آنگونه اتفاق میفتادن و ذهن ما شکل اصلاح شده رو جایگزین خاطرۀ قبلی میکنه

پرواز :

چطور از راه دور ما رو به خلسه و هیپتوتیزم در میارید و این کار خطرناک نیست با وجود اینترنت ضعیف و غیر قابل کنترل از لحاظ زمان قطع شدن و دیر رسیدن مطالب حتی به صورت لایو زنده؟

علی زارع :

ما در این روش از خلسه یا هیپنوتیزم استفاده نمیکنیم. فرد مراجع کننده در طول جلسه کاملأ آگاه و هوشیار هست. این قدرت نفوذِ فردِ رادیکال تراپ هست که باعث تغییر خاطرات در ضمیرناخودآگاه فرد میشه، نه خلسه و هیپنوتیزم